Mediálny hyenizmus

Autor: Rastislav Čurma | 18.11.2012 o 17:10 | (upravené 18.11.2012 o 17:18) Karma článku: 15,26 | Prečítané:  3342x

Stalo sa. V Čechách na D5 havaroval slovenský kamión.  V noci. V hmle. Nikto to nevidel. Kamión zišiel pod úroveň diaľnice a narazil do betónu. Našli ich až ráno. Dvaja vodiči mŕtvy. Toto sa dalo zistiť zo správy uverejnenej na stránke http://www.novinky.cz/krimi/285015-z-dalnice-d5-vyletl-kamion-ale-nikdo-si-toho-nevsiml-posadka-zemrela-bez-pomoci.html A ak by to takto aj skončilo, zopár ľudí by prejavilo spoluúčasť. Aspoň takto sa to obmedzilo pri uverejnení prvej správy.

Som vodič profesionál. A striaslo ma pri pomyslení na niečo takéto. Striaslo ma, keď som si predstavil, že tí vodiči  možno prežili  náraz a umierali pomaly a bez pomoci. Dúfal som, že k nim bol Boh milosrdný a netrpeli dlho.

Správa číslo 2 o tejto udalosti ma dostala.

Niekto absolútne bez piety a spoluúčasti s pozostalými, v nej dokázal verejne napísať fakty o tom, ako kamión havaroval o 02:07 ráno a našli ho až o 7:30.
Niekto absolútne bez piety a spoluúčasti k ľudskému životu dokázal hodiť do novinovej správy dohady o tom, ako vodiči náraz prežili a umierali sami a bez pomoci...! A že pokiaľ by dostali pomoc okamžite, prežili by!

Kde končí mediálny hyenizmus a začína aj novinár byť človekom?

 Dokázať napísať o tom, ako sa dvaja vodiči 5h trápia! Dokázať napísať už v titulku, že vodiči by prežili!
Komu už toto pomôže? V článku nebolo poukázané na nikoho, kto by niesol zodpovednosť za to, že ten kamión nikto nevidel a vodičom nikto nepomohol.  Celá táto udalosť je len sledom nešťastných náhod. Tak prečo špekulatívna rovina článku, ktorá pôsobí až morbídne a pozostalým spôsobí ešte väčšiu traumu  pocitom, že ich blízky trpeli?

Kde končí človek a začína hyena v novinárskom povolaní?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?