Mediálny hyenizmus

Autor: Rastislav Čurma | 18.11.2012 o 17:10 | (upravené 18.11.2012 o 17:18) Karma článku: 15,26 | Prečítané:  3339x

Stalo sa. V Čechách na D5 havaroval slovenský kamión.  V noci. V hmle. Nikto to nevidel. Kamión zišiel pod úroveň diaľnice a narazil do betónu. Našli ich až ráno. Dvaja vodiči mŕtvy. Toto sa dalo zistiť zo správy uverejnenej na stránke http://www.novinky.cz/krimi/285015-z-dalnice-d5-vyletl-kamion-ale-nikdo-si-toho-nevsiml-posadka-zemrela-bez-pomoci.html A ak by to takto aj skončilo, zopár ľudí by prejavilo spoluúčasť. Aspoň takto sa to obmedzilo pri uverejnení prvej správy.

Som vodič profesionál. A striaslo ma pri pomyslení na niečo takéto. Striaslo ma, keď som si predstavil, že tí vodiči  možno prežili  náraz a umierali pomaly a bez pomoci. Dúfal som, že k nim bol Boh milosrdný a netrpeli dlho.

Správa číslo 2 o tejto udalosti ma dostala.

Niekto absolútne bez piety a spoluúčasti s pozostalými, v nej dokázal verejne napísať fakty o tom, ako kamión havaroval o 02:07 ráno a našli ho až o 7:30.
Niekto absolútne bez piety a spoluúčasti k ľudskému životu dokázal hodiť do novinovej správy dohady o tom, ako vodiči náraz prežili a umierali sami a bez pomoci...! A že pokiaľ by dostali pomoc okamžite, prežili by!

Kde končí mediálny hyenizmus a začína aj novinár byť človekom?

 Dokázať napísať o tom, ako sa dvaja vodiči 5h trápia! Dokázať napísať už v titulku, že vodiči by prežili!
Komu už toto pomôže? V článku nebolo poukázané na nikoho, kto by niesol zodpovednosť za to, že ten kamión nikto nevidel a vodičom nikto nepomohol.  Celá táto udalosť je len sledom nešťastných náhod. Tak prečo špekulatívna rovina článku, ktorá pôsobí až morbídne a pozostalým spôsobí ešte väčšiu traumu  pocitom, že ich blízky trpeli?

Kde končí človek a začína hyena v novinárskom povolaní?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?