Pre vodičov kamiónov - nie je to vaša vec!

Autor: Rastislav Čurma | 27.11.2012 o 18:11 | (upravené 27.11.2012 o 21:52) Karma článku: 7,62 | Prečítané:  1766x

Tak to vyzerá, že sa nám zopakuje situácia spred niekoľkých rokov. Vtedy sa zavádzalo mýto. Nebudem špekulovať o tom, že bolo zle nastavené a malo veľa nedostatkov. A štrajkovalo sa. Odniesli si to vodiči. Niekoľkí dostali pokuty, ktoré im nikto nepreplatil.  Niektorí prišli na istý čas dokonca o vodičský preukaz. Ale malo to spoločné jednu jedinú vec. Vodiči štrajkovali. Nie za svoje požiadavky alebo nároky. Za požiadavky dopravcov, teda majiteľov firiem. Neviem či existuje v SR profesia naivnejšia a zneužívanejšia,  ako je vodič kamiónu. A "zoštrajkováva" sa nám opäť. Prosím vás nenaleťte znova!!!!

Médiami už začínajú lietať správy o celoplošnom zákaze pre kamióny pre cesty II a III triedy. Nebojte sa. Nebudem tu špekulovať o tom, že celoplošný zákaz je somarina. Cielený zmysel má. Ale pri súčasnej vláde je ISTOTA, že to aj tak vstúpi do platnosti.

V tomto blogu chcem apelovať na vodičov, aby sa prestali už konečne nechať zneužívať. NENECHAJTE SA UŽ ZNEUŽÍVAŤ v  prípadnom štrajku!!!!

Štrajk počas zavedenia mýta bol o vzťahu štát - dopravca.

Štát zaviedol mýto, ktoré bolo netransparentné, zle nastavené ......

Čo urobili dopravcovia? Začali štrajk.

Ako? Pretŕčali sa pred kamerami a do prvej línie poslali svojich vodičov. A tí si pri svojej naivite nechali odoberať vodičáky a platili pokuty. A pri svojej naivite si mysleli, že bojujú za niečo pre seba!!!! Nebojovali!!! Vyhrali majitelia firiem. Znížená spotrebná daň.... Vodiči si nevybojovali NIČ

Neviem, či ešte  existuje v SR nejaká profesia, kde šéf pošle do prvej línie svojich zamestnancov, aby mu niečo vybojovali....

"Zoštrajkováva" sa nám. Ak sa to stane, bude to štrajk, v ktorom dopravcovia nebudú namietať proti zákazu, ale budú požadovať pravdepodobne daňové úľavy, alebo okresanie platnosti obmedzení tohto zákazu. Poprípade nejaké iné zvýhodnenie.

Bude to štrajk majiteľov dopravných firiem.

Vyzývam všetkých vodičov, aby sa do tohto štrajku nezapájali! NIE JE TO VAŠA VEC!

V tomto štrajku sa nebude bojovať za žiadne vaše práva alebo požiadavky,

nedosiahnete žiadne zvýhodnenie, ale hrozí vám pokuta, alebo odobratie VP.

A NIE JE TO VAŠA VEC!!!! NEBOJOVALI BY STE ZA NIČ PRE SEBA!!!

Odporúčanie:

Ak by ste k štrajku, prípadne k blokovanie ciest alebo ulíc, boli nútení zo strany vášho zamestnávateľa pod hrozbou výpovede, žiadajte potvrdený a podpísaný príkaz na jazdu.

Žiadajte doklad, v ktorom váš zamestnávateľ potvrdí, že vám túto činnosť prikázal.

Možno vás to neochráni od udelenia pokuty, alebo odobratia VP, ale dá vám to možnosť brániť sa na súde a vymáhať si prípadné škody.

Osobne vám ale odporúčam vôbec sa na prípadnom štrajku nezúčastniť. Radšej si vybavte "maródku" , alebo vyberte dovolenku. NIE JE TO VAŠA VEC!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?