Všetko je možné, alebo využitie modrých na osoh komunity.

Autor: Rastislav Čurma | 23.2.2013 o 21:34 | (upravené 23.2.2013 o 22:15) Karma článku: 9,32 | Prečítané:  822x

Bude to "dovysvetlenie" predchádzajúceho blogu. A návod, ako využiť našich dlhodobo nezamestnaných na osoh komunity. Aby som vysvetlil názov "modrý" uvediem vtip. Hádajú sa rómovia s bielymi o miesto na sedenie v autobuse. Kriku nenormálne. Vodič zastaví a zrúkne: Dosť. Pre mňa za mňa môžete byť aj všetci modrí. Takže. Svetlomodrí sadnúť! Tmavomodrí stáť!!! Dúfam, že som sa nikoho nedotkol. Nebol to zámer. Ale človek sa už bojí napísať čokoľvek, aby to nebol rasizmus. A môj nápad umožňuje začlenenie aj rómskej komunity do pracovného procesu. A pomôže to komunite vodičov slonov. Všetko podstatné bolo opísané v predchádzajúcom blogu. Ale potrebuje to podrobnejšie vysvetlenie.

Asi každé slovenské mesto má svoje problémy. A jedným z nich je parkovanie kamiónov, či už tranzitujúcich, alebo čakajúcich na nakládku. Hlavne v noci. Rozlezené, kam sa len dá (a slona nezaparkujete kdekoľvek) parkovísk je málo. Vodiči odparkujú. Nemajú sa kde najesť, nie sú toalety a v noci ich môže ktokoľvek vykradnúť. A že je čo kradnúť.

Náklad
Niekedy je väčšia škoda na dorezanej plachte, ako na ukradnutom tovare. Niekedy je zas škoda na tovare spôsobená nie krádežou, ale napríklad zamoknutím tovaru. Alebo jednoducho škoda na ukradnutom tovare.

PHM
K tomu niet čo dodať. Zásoba v kamióne môže bežne dosahovať 1500L.

Osobné veci vodiča?
Profi navigácia cca 300 euro
Laptop  350 - 1000 Euro
Mobilné telefóny
Vysielačka 100 - 200 euro
Meniče napätia
Tankovacie karty, platobné karty, doklady....

A teraz si predstavte, že takéhoto slona odstavíte, na mestom určené parkovisko pre slony. Nemusí to byť vyasfaltovaná, kamerami strážená plocha. Ale verím, že by sa takáto našla v každom meste. Na tomto parkovisku ho privíta strážnik. (VPP) A tento vodič sa vyspí kľudne, pretože vie, že niekto iný bdie. A stráži ho.

Na tomto parkovisku má WIFI pripojenie (minimálne náklady) na komunikáciu s rodinou
Na tomto parkovisku má toaletu a sprchu.
Na tomto parkovisku má bufet alebo reštauráciu.
Na tomto parkovisku má smetné nádoby.
Na tomto parkovisku ma plošinu, aby si odhrnul sneh zo strechy napadnutý v noci.
(V zimnom období. V lete sa sneh odhřňa komplikovane)
A hlavne sa cíti v bezpečí on. A v bezpečí je aj jeho slon.

Druhý variant je že na parkovisku má len wifi a toalety, smetné nádoby a plošinu na odstránenie snehu zo strechy.
A strážnika

Sprchu a reštauráciu mu zabezpečí samotná reštaurácia (pizéria....) v meste. Odvoz a dovoz sa určite dá vyriešiť. Možno mestským elektromobilom. Alebo to bude reštaurácia zabezpečovať sama. Komunikácia s parkoviskom cez CB (občianska rádiostanica).

Vodič za toto parkovisko zaplatí 3-5 Eur.  Cenotvorbu nechávam na meste. A za tých 5 eur dostane "stravenky" (v D známe ako Gutschein) v cene parkovného. Tie stravenky minie na jedlo. Jedlo v reštaurácii (bufete) na parkovisku, alebo v reštaurácii v meste. Určite tam minie viac.

Výhody?
Bezpečné parkovanie slonov a obmedzenie krádeží.

Slony na jednom mieste a "neotravujú" obyvateľov.

Nerozbíjajú žiadne ďalšie odstavné plochy a netúlajú sa mestom.

Odpadky, výlučky a exkrementy ako vodičov, tak aj ich slonov, sú tam kde patria(Určite lacnejšie ako zbierať to po celom meste, alebo odstraňovať uniknuté kvapaliny).

Rozvoj reštaurácií, alebo rozšírenie služieb v meste.

Zapojenie dlhodobo nezamestnaných (svetlo aj tmavomodrých) prostredníctvom VPP, či už cez mesto, alebo danú reštauráciu. Vybudovanie pracovných návykov. Pravidelné dochádzanie do práce.

Na pozíciu strážnika nepotrebujete vysokoškolsky vzdelaných ľudí. Ku krádežiam dochádza veľakrát len preto, že slon stojí v tme a bez dozoru. Vodič spí. Absolútne stačí, ak stážnik bude mať nepremokavé, alebo reflaxné oblečenie, baterku, a bude sa pohybovať po parkovisku

Bezpečnejšie cesty z dôvodu kamiónov bez snehu na streche.

Plošina na odhŕňanie snehu z plachty v Nemecku


Nevýhody?
Všetko je možné. Osobne nevidím žiadne. Všetko sa dá. Zo strany mesta poskytnutie plochy, možno vyčlenenie častí daní z priemyselných podnikov v meste, do ktorých dochádzajú kamióny. Pripojenie k wifi je o minimálnych nákladoch. Smetné nádoby, toalety, nejaká tá "kutica" pre strážnika. A ak je reštaurácia mimo, aj to sa dá doriešiť.
Všetko je možné a táto idea má tú výhodu, že umožňuje riešiť zapojenie  dlhodobo nezamestnaných do pracovného procesu, pri minimálnych nárokoch na vzdelanie a minimálnych nákladoch. 
A prečo by Slovensko nemohlo byť v niečom prvé?
Či?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?