Unas, Adolf Kadibudka a logika

Autor: Rastislav Čurma | 23.6.2013 o 13:32 | (upravené 23.6.2013 o 13:45) Karma článku: 11,15 | Prečítané:  820x

Na začiatok vyjadrím pochvalu. Založenie združenia UNAS a jeho činnosť pri spustení mýtneho systému, som ako občan schvaľoval a podporoval. Chyby sa  aj ich pričinením odstránili. Že členovia združenia (dopravcovia a majitelia firiem) posielali štrajkovať ich vodičov, už bolo nemenej chválitebné. Že vodiči pri týchto štrajkoch platili pokuty, alebo im boli zadržiavané vodičské preukazy.... Štrajkovať tým, že dám svojmu zamestnancovi príkaz, choď tam a tam, a zablokuj cestu... to je také slovenské. Ale k problému. Zduženie UNAS prevádzkuje databázu vodičov. Databázu vodičov. Databázu, ktorá je tajná.  Teda tajná nie je, ale prístup  k údajom,  majú len členovia združenia. Združenia dopravcov.

V tejto databáze, sa podľa slov predsedníčky združenia p.Rosovej nenachádzajú osobné údaje. Táto databáza slúži na informovanie sa dopravcov, o problémových vodičoch.

Kde je problém? Podľa slov predsedníčky združenia sa v databáze neposkytujú osobné údaje. Aby aj. Ak by sa poskytovali, určite by došlo k porušeniu zákona o ochrane osobných údajov. Takže nachádza sa tam len meno vodiča a jeho "problém" u jeho posledného zamestnávateľa.

Predstavte si firmu XY, kde pracujú otec zo synom. Obaja sú vodiči a obaja sa volajú Janko Hraško. Takže syn Janko Hraško dá výpoveď. Pre čokoľvek. Jeho zamestnávateľ zadá jeho meno do databázy. Aj s dodatkom, že je to problémový vodič. Podľa slov predsedníčky, tieto dodatky preverujú. Hodnotu preverenia nebudem rozoberať. Fakt je, že syn Janko Hraško o niečom takomto netuší. A nemá šancu ani obhájiť sa, pripadne podať svoje vysvetlenie.

Po čase z firmy XY odíde aj otec Janka Hraška, Janko Hraško senior. A zrazu má problém, dohovoriť si vôbec pohovor u inej firmy. Majiteľ novej firmy si totiž pozrie databázu a zistí, že Janko Hraško (nerozlišuje sa junior a senior, predtým zamestnaný vo firme XY) je problémový vodič.

Takže buď to pani predsedníčka  pri telefonickom rozhovore zavádzala a databáza obsahuje aj iné identifikačné údaje, alebo táto databáza poškodzuje a ohovára nevinných ľudí. Ak by som sa volal Adolf Kadibudka, nebál by som sa o zámenu mena. Ale pri menách ako Kováč, Mlynár, Novák....

Logika pani predsedníčky nepustí. Poradili sa s právnikom, a je to legálne. Vyššie napísané dokazuje, že minimálne morálne to nie je. A ak by som mal na právnika, dokážem jej, že ani legálne.

Preto takto otvorene žiadam Združenie dopravcov UNAS, aby sprístupnili všetkým návštevníkom stránky údaje tejto databázy po dobu 3 mesiacov. Aby mali dotknutí vodiči právo obhajoby. A následne žiadam o zrušenie tejto databázy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?