Malinová na diaľnici

Autor: Rastislav Čurma | 29.6.2013 o 11:09 | (upravené 29.6.2013 o 13:27) Karma článku: 16,41 | Prečítané:  1092x

Neviem prečo, ale nejako mi kauza streľby po študentoch na diaľnici začína pripomínať kauzu Malinová. V pondelok sa strieľa. Ešte v stredu minister vnútra nevidí žiadny problém spojený zo zásahom. Ani do piatku nie je zverejnený videozáznam zo zásahu.

Buďto videozáznam potvrdzuje názor, že pri zásahu nebolo viacero vecí kóšer, alebo tento názor naopak nepotvrdzuje a zverejnený mal byť v oboch prípadoch, minimálne 48h po incidente.

Obecne nie som zástanca myšlienky, aby napríklad minister vnútra niesol priamu zodpovednosť za pochybenie niekoľkých svojich hlboko podriadených. Je to ekvivalent  toho, aby generálny riaditeľ podniku, niesol zodpovednosť za vrátnika.

V tomto prípade je to ale iné. 5 dní zahmlievania už tak otriasajú verejným názorom na políciu SR. A minister, ktorý tento rezort riadi, by mal vedieť urobiť  zásadné rozhodnutie. Ak polícia pochybila, tak to priznať, definovať vinníkov a prijať rozhodnutie.
A občania štátu by mali pocit, že minister vnútra je spravodlivý. (Alebo byť spravodlivý, sa  týka len ministra spravodlivosti?) Vinníci by boli známi a už tak naštrbená povesť polície, by sa z toho dostala so cťou.
Ak polícia nepochybila, je povinnosťou zverejniť takýto dôkazový materiál do 48h a znemožniť akékoľvek pochybnosti a poškodzovanie mena polície SR. 

V tomto prípade ale pán minister vnútra zlyháva ako zástupca rezortu. Prvé dva dni problém nevidí (podľa denníka Sme) a potom už len oznamuje prešetrovanie. Tým neklesá len dôvera v políciu SR, ale aj dôvera v jeho rezort a jeho osobu celkovo. Moja určite. A teda, ak polícia pochybila a on toto pochybenie kryje, nesie priamu zodpovednosť na úrovni tých istých policajtov, ktorí pochybili. A každý deň čakania na oficiálne výsledky prešetrenia, len znižuje dôveru v políciu SR a zvyšuje jeho mieru zodpovednosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?