Augiášov chliev

Autor: Rastislav Čurma | 5.9.2013 o 13:13 | Karma článku: 15,50 | Prečítané:  1032x

Nič iné ma nenapadlo,  keď som sa dozvedel, že ctihodný p. Sadiki si zopakuje súd. Asi keby ho rovno uznali za nevinného, bilo by to veľmi do očí. To príde časom. Aj na odškodné sa poskladáme. Možno. Chcelo by to Herkulesovu metódu na vyčistenie toho chlieva, na ktorý premenili Slovensko politici za 20r. Ak dediči po Baťovi hľadajú spôsob ako sa domôcť odškodnenia po tak dlhom čase, určite sa nájde aj spôsob, ako upratať  chliev po 20 rokoch,  ak to Herkules zvládol po 30-tich rokoch. Už len nájsť toho Herkulesa.

Za tých 20 rokov nášho štátu už prešlo kauzami niekoľko mien, ktoré mi neraz zdvihli žlč. A nielen mne. Menovať ich snáď ani netreba.

Chcelo by to urobiť hrubú čiaru. Vyčistiť chliev a začať úplne od začiatku.  Nie štýlom čo bolo, bolo. Zmeniť všetko.  Aj minulosť. Najprv novú vládu. Bez nikoho zo starých a ani súčasných. Ani pravica, ani ľavica. Všetko jedna banda.  Zostaviť novú ústavu, nové právo a nové pravidlá. Funkcia v politike, alebo akejkoľvek  štátnej ustanovizni na živnostenský list. S patričnou zodpovednosťou a ručením celým svojim majetkom.  Nové súdy, vyššie stupne  polície, vládu bez hodiniek a coly, bez sitiek a tendrov.
Jednoducho nájsť  150 altruistov a jedného Herkulesa, ktorý si budú ctiť slová pravda, sloboda, česť.  A jedného Herkulesa, ktorý slovenský národ vráti na cestu, ktorá mu patrí. Ktorý vráti Slovensko jeho obyvateľom. Herkula, ktorého si zvolíme ako svojho vodcu. Ktorý bude, či už z vrodenej povahy, alebo podľa prísahy ktorou sľúbi chrániť novú ústavu, alebo  pod váhou tohto poslania, čestný muž.

Že som utopista?

Možno. Ja sám a verím, že aj iný tomuto veriť chcú.
V opačnom prípade sa z ekonomického tigra  strednej Európy stane kriminálny tiger. A nebudeme rajom daňovým, ani rajom ľudí. Ale budeme  nejakým tým  "predpeklom". Rajom pre zločincov, zlodejov, vrahov a ďalších, ktorí si u nás potvrdia status beztrestnosti a môžu si robiť čo chcú.

Ospravedlnenie:
Ak sa niekoho tento blog dotkol, ospravedlňujem sa. Zámerom bolo len vyjadriť frustráciu nad tým, čo sa s našim krásnym Slovenskom deje. Deje sa to už dlho a  beztrestne pre všetkých... Jednoducho už je toho dosť...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?