Preto nevlastním zbraň, alebo ministrove rozprávky na dobrú noc

Autor: Rastislav Čurma | 23.1.2014 o 19:43 | (upravené 24.1.2014 o 0:28) Karma článku: 13,62 | Prečítané:  1882x

Dnes mi bola preposlaná jedna odpoveď. A po jej prečítaní som nevedel, či sa smiať, plakať, alebo si priložiť pištoľ k hlave a ....  Nemám pištoľ. Náš pán premiér nás takmer  denne presviedča, ako je dôležité platiť dane, a ako s tým tvrdo a kruto bojujú. Dokonca jedna zo správ by mala odznieť už o chvíľku v správach RTVS. Aká je realita prázdnych rečí pána premiéra a celej vlády? Po dvoch rokoch vládnutia? Tá dnešná, v správach, bola úplne rozprávková. Tak asi ako každá...

Minulosť (pred 1.1.2014)

Imaginárny vládny plán:
-zavedieme zákon, ktorý zruší živnosť na osobnú dopravu a všetko natlačíme do koncesií na výkon taxislužby

-všetci, ktorí jazdili načierno, budú oficiálny a budú platiť dane

-zlepší sa kvalita ponúkaných služieb, lebo zvýšime nároky na dopravcu a vodiča.

Súčasnosť

Realita:
Od 1.1.2014 všetci, ktorí jazdili na živnosť osobná preprava, by jazdiť nemali. Teda môžu. Ak disponujú povolením na výkon taxislužby. Majiteľ firmy má osvedčenie o odbornej spôsobilosti, firma spĺňa všetky náležitosti uvedené v zákone č. 56/2012 a vodič má preukaz vodiča taxislužby.

Ako dopravca, poctivý dopravca ,som všetko absolvoval, splnil a urobil.
Prišiel nový rok a čo sa zmenilo? NIČ!!!
Firmy bez koncesie jazdia veselo ďalej. Tak sa tí poctiví dopravcovia, prostredníctvom zástupcu, obrátili na MDVaRR: Urobte prosím poriadok.
Omyl. Okresné úrady dopravy, ktoré vydávajú taxikárske koncesie, prešli už pod Ministerstvo vnútra.

Tak OK. Oznámenie na MV prostredníctvom ich komunikačného mailu neprinieslo za cca 10dní žiadnu reakciu. Žiadna razia, záťah, alebo ASPOŇ ČOKOĽVEK!

Na webe Finančnej správy SR by ste márne hľadali nejaký kontakt na "bonz linku" kde by ste mohli urobiť oznámenie o nelegálnej podnikateľskej činnosti. Čo na tom, že nelegálny dopravca si veselo jazdí bez oprávnenia na podnikanie? Alebo žeby mu trebárs sledovali jeho webstránku, (kde má viditeľné, že jeho autá sú vypredané na 2 dni dopredu) a podľa toho mu vypočítali NEDOPLATOK na DPH a dani z príjmu.

A z poslednej možnej inštancie, OUD (Okresný úrad dopravy) sa mi do rúk dnes dostal mail v ktorom stojí:

Z vyššie uvedeného vyplýva, že OU, odbor CDPK v sídle kraja nemá kompetenciu na priame riešenie správnych deliktov (napr. § 48 ods. 1 písm. i, písm. j, § 48 ods. 3 písm. e), písm. f) ), ktorých sa dopustili osoby, ktoré prevádzkujú taxislužbu bez vydanej koncesie na výkon taxislužby.

V uvedenej záležitosti Vám odporúčam obrátiť sa na iné orgány štátu alebo príslušné obce, ktoré môžu nelegálne vykonávanie osobnej dopravy automobilmi s kapacitou do 9 miest kontrolovať a riešiť.


Napadá ma už len jediná otázka pre nášho pána premiéra, vládu SR a kompetentných:

Vážený pán premiér a vláda SR
Ako chcete vyriešiť únik daní, ak občan dodá zoznam firiem, ktoré ilegálne a bez povolenia podnikajú, a  žiadna inštitúcia na to určená S TÝM NIČ NEROBÍ?
Polícia SR -NIČ

FS SR -NIČ

OUD -NIČ
Uvediem malý príklad? Dopravca jazdiaci medzinárodne otočí 3x týždenne s vyťaženým autom otočku. Má dvoch vodičov.  Za otočku má cca 1400 euro obrat. Ak odpočítame náklady na cestu a mzdy dvoch vodičov (oficiálne alebo nie) aj tak je cca 800 Euro brutto zisku. Píšem brutto pretože takýto dopravca nemusí mať povolenia do zahraničia a ani žiadne iné náklady, Týždenne? 2400. Mesačne?
9600. Ročne?.... A teraz si predstavte, že takýto dopravca jazdí úž 5 rokov. A NIE JE ANI PLATCA DPH!

STOVKY  AÚT!!!  nelegálnych dopravcov si veselo jazdí. Policajná kontrola na ceste môže vodičovi... dať fúkať. Práškový cukor...
Databáza vydaných koncesií NEEXISTUJE. Ak bude vodič tvrdiť, že vezie kamarátky...

Finančná správa? Ani nekomentujem

OUD ? Citované vyššie

P.S.: V kontexte tohto blogu ma strašne pobavil p. Kažimír, ktorý sa pred chvíľou v správach RTVS hrdil, ako sa proti únikom na dani o DPH kruto bojuje. Tak pán Kažimír. NEBOJUJE SA...
Mimo tlačoviek sa v segmente osobnej dopravy NEROBÍ NIČ....

23 dní po vstupe zákona do platnosti nie je známy jediný postih firmy, ktorá podniká bez oprávnenia.  

Reakcie poctivých dopravcov v združení?  Citujem: "Zruším koncesiu a jazdím veselo na čierno..."

Našťastie celá komunikácia s inštitúciami prebieha prostredníctvom mailu alebo  telefónu. Ináč by sa jeden nezdržal.  Aj preto nevlastním zbrojný pas a nenosím zbraň.  Neviem či by som sa udržal pri osobnom kontakte s inštitúciami  SR  a takomto výsmechu do očí....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Liga majstrov vrcholí, Real hrá s Liverpoolom

Sledujte online prenos s nami.

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Zabíjajme, lebo aj tak nás zabijú.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?