Príbuzní pána Kaliňáka, ozvite sa.

Autor: Rastislav Čurma | 28.1.2015 o 18:13 | (upravené 28.1.2015 o 18:41) Karma článku: 11,59 | Prečítané:  3803x

Konkrétny popis, konkrétnej situácie. Ide o princíp. O, do neba volajúcu nečinnosť.  O to, ako nikto nič nerobí a nikto za nič nenesie zodpovednosť. A doplatili na to nevinní.  Trvalými následkami. Realita. Smutná realita

15.1. 2015 sa stala nehoda akých sa stáva na Slovensku denne X. Na tejto je ale niečo iné.
Čo? Nikto za nič nenesie zodpovednosť. Cestujúci zavolali na „dispečing“ dopravnej firmy a objednali si dopravu. Dispečing, (aj keď nemá oprávnenie na podnikanie), posunul túto „záležitosť“ ďalšej firme, ktorej auto, zhodou okolností, tak isto nemá oprávnenie na podnikanie.  Auto malo nehodu. Cestujúci, idúci za lepším do zahraničia, sa samozrejme pred odchodom odhlási zo systému zdravotného poistenia v SR, pretože cestuje do zahraničia.  V zahraničí, nie sú ešte prihlásení, takže poistenie liečebných nákladov, zdravotné poistenie??? ŽIADNE. Dispečing sa krúti a vykrúca ako had a hodí to všetko na dopravcu. Dopravca?.. Tiež na niekoho... Kohokoľvek.

Pri tejto nehode sú aj iné zaujímavé fakty. Kvalifikácia poranení ako ľahkých, aj keď podľa posledných správ, jeden z poškodených si ponesie trvalé následky. Ľahko zranený človek neleží týždeň a viac v nemocnici.  Zmenené EČV v nahlásení dispečingu...

Zákon č. 56/2012, ktorý vlastne ukončil prepravu osôb a stanovil podmienky na výkon takejto prepravy len ako taxislužby je platný od 1.1.2014. 13 mesiacov po vstupe zákona do platnosti SA NEDEJE ABSOLÚTNE NIČ!!!

Ministerstvo dopravy výstavby a regionálneho rozvoja.
Prišlo so zákonom. Prišlo s webstránkou www.infotaxi.sk, kde si cestujúci môže overiť, komu sadá do auta. TOŤ VSJO!. Dodržiavanie zákona je na Ministerstve vnútra!!!. Tam vás aj odkážu a bohužiaľ je to pravda.Dodržiavanie zákona patrí pod kompetencie MVSR.

Chcete urobiť oznámenie na obvodnom oddelení PZSR. Musíte osobne!!! Dodajte nám všetky podrobnosti, vrátane popisu áut, rozpisu ciest a vzoriek moču vodičov...  Výsledok? Skutok sa nestal.

Obvodný úrad dopravy vám v odpovedi odpíše, že oni sú inštancia v druhom stupni. (že vám to nič nehovorí?- nevadí. Ak to podáte patrične fundovane, stále sa nájde blbec, ktorý vám zatlieska) Preložené do ľudskej reči:  My kontrolujeme len tých, o ktorých vieme.

Inšpektorát práce vám odpíše, že sa ho to vlastne netýka.  Nevadí, že autá riadia vodiči neraz aj 26-40h na ceste bez odpočinku. Prečo neurobiť so Zákonníka práce hajzel papier. Zamestnávanie na čierno? To asi tiež nie je ich problém. Ešte aby ho  tak aj riešili. (irónia)

Finančná správa SR, tej sa to tiež netýka. Ich by sa malo týkať nelegálne podnikanie? (irónia)

Tak zostáva už len kriminálka.  Napadla mi Národná kriminálna agentúra. Veď toto je záležitosť  pre ich ako vyšitá. Schladia vás argumentom, že musí prísť k škode v určitej výške.  Tak začnete počítať.
JEDNA FIRMA a pod ňou jazdí cca 70 áut. Tie autá absolvujú 2-3 jazdy týždenne.  Takže 4 platiace osoby, priemerne 50 euro na hlavu x 70 áut x 3 jazdy týždenne = 42 000 euro /brutto zisk –TÝŽDENNE. Za rok je to  21 840 000 EUR!. JEDNA SPOLOČNOSŤ.. a takých je...

Aj tak NAKA posunie spis Kriminálnej polícii. Dnes mi na Kriminálnej polícii síce sľúbili že zistia komu to patrí a budú ma kontaktovať, ale nestalo sa. Spis, ktorý posunuli z NAKA 19.11. je problém 28.1.nájsť.

Ako teda udať (škaredé to slovo) svojho „suseda“, ktorý kazí meno aj vám, podniká nelegálne a bez oprávnenia, neplatí dane, zamestnáva na čierno a MRZAČÍ ĽUDÍ bez patričnej zodpovednosti? Odpoveď znie NIJAKO.

Sused sa môže pokojne skrývať na sociálnej sieti, kde inzeruje svoje jazdy načierno a zarába. Sused môže mať pokojne webovú stránku, kde je zjavné podľa EČV že nedisponuje koncesiou na výkon povolania a NIČ. Hlavne tým poctivým a legálnym zaveďme povinnosť  mať v aute registračnú pokladňu! . Tých buzerujme a kontrolujme denne.  Že pri nich paralelne jazdia STOVKY dopravcov bez oprávnenia? NO A ČO!

Že sa napríklad na ČS OMV, (alebo na druhej strane SLOVNAFT) Zlaté piesky denne zastavujú autá, prevážajúce opatrovateľky a že väčšina týchto áut je bez koncesie? A nielen Zlaté piesky. ČS Jarovce, ČS Zeleneč, Senec, niekde v BA... Choďte sa tam hocikto pozrieť zajtra ráno. A pozajtra... Opatrovateľky ako včeličky menia autá. Pozrite si autá 4 miestne, 7 miestne, 9 miestne, vstupujúce na územie SR na ktorejkoľvek hranici... Skúste zadať EČV týchto áut do databázy na stránke www.infotaxi.sk..

Šablóna ako to vyriešiť existuje. Úrady vyriešili expresne prešovského Robina.  Teda vie sa, ako na to. Prečo sa teda dvaja cestujúci nemôžu dočkať spravodlivosti?  LEBO MEDVEĎ!

Už viac ako rok sa snažím ja, ako jednotlivec, združenie ktoré zastupujem, ale aj iní, poukázať na čiernych dopravcov, ktorý MRZAČIA OSUDY RODÍN. Aký je výsledok? Po 13 mesiacoch platnosti zákona, vám bude jedna inštitúcia posúvať k druhej a NIKTO NIČ NEROBÍ. 

Hľadám teda príbuzného člena vlády SR.  Posadím ho takémuto dopravcovi do auta a budem sa modliť, aby to auto malo nehodu. A ak ju mať bude, budem dúfať, že to konečne niekoho naserie tak, že sa začne aj konať. Možno, keby sa takáto situácia dotkla vašej rodiny pán minister, reagovali by ste patrične. Skúste si to predstaviť.  A predstavte si,že je to jediný živiteľ takejto rodiny.  Neprajem NIKOMU nič zlé, ale bez toho sa asi nič nepohne.

Rozhorčené opatrovateľky sa zas raz spojili a pomohli svojim kolegyniam. Volajú do TA3, STV, MARKÍZY... a nikto nič. Investigatívna žurnalistika síce existuje (niekde vo svete), ale aby sa toho niekto chytil? Načo aj.. Veď opatrovateliek je len niečo okolo 40 000. A ďalší cestujúci za prácou? To im sledovanosť nezdvihne. 

P.S.: Nie, nejde o konkurenčný boj medzi firmami. Aj keď samozrejme tomu nelegálnemu sa podniká ľahšie. Ľudia zvolia radšej variant o 5 – 10 euro lacnejší. Problém nastane až vtedy, keď sa vás takýto dopravca vykašle.Ide o poukázanie na nečinnosť celej mašinérie a zodpovednosť kompetentných.
Zraneným cestujúcim prajem skoré uzdravenie a opatrovateľkám, ktoré pomohli, jedno veľké ĎAKUJEM! 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Liga majstrov vrcholí, Real hrá s Liverpoolom

Sledujte online prenos s nami.

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Zabíjajme, lebo aj tak nás zabijú.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?