Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vie vláda čo robí? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pán bloger,

máte úžasnú vydrž, aby ste si pre svoj dopravný podnik nastavený na odvoz/dovoz pendlerov vyboxovali nejaký biznis aj počas epidémie.

Kde koho obviňujete z čiernej, možno dokonca čiernej cezhraničnej, aktuálne ale nežiaducej dopravy osôb. Ak ste aj s kamošom boli svedkami toho, že konkrétne osoby porušili taký, či onaký zákon, tak ste tie konkrétne osoby a ich nekalé konanie mali okamžite oznámiť úradom.
Ak ste ale boli ticho, tak ste ich nekalé konanie svojou nečinnosťou podporovali, tak aspoň buďte ticho aj teraz, a nekydajte na vládu. Ona sídli na inej adrese, nie na hraničnom prechode Berg. Viem to bezpečne, na rozdiel od vás bývam v Bratislave.

Poriadky na prechode z poverenia vlády robí polícia. Sťažujte sa na tú konkrétnu hliadku, tak viac pomôžete tomu, aby sa vírus nešíril...

Inak som sa pozrel do Obchodného registra SR, bývate a svojou firmou sídlite v Kráľovskom Chlmci. To mestečko je na hraniciach s Ukrajinou, tak nám prezraďte, čo ste hľadali na rakúsko/slovenskom hraničnom prechode Berg/Bratislava?
Ja som Bratislavčan a nechodím tam na prechod na zdravotné prechádzky. Nerobili ste tam náhodou to isté, čo iným vyčítate? Podľa ORSR totiž máte aj taxislužbu. A svojich pasažierov ste potom kam dopravili? Rovno do Chlmca, alebo rovno do karantény, iba toť do Gabčíkova? Tam ale asi nie, to by nebol dobrý biznis, bolo by tam priveľa prázdnych kilometrov.

K ČR, ktoré v blogu spomínate. Už nejaký čas platí to, že (aj pre podvody) pendlerov stopli, tuším aktuálne okrem nemocničného personálu. V TV-novinách aj ukazovali osoby, ktoré preto v Rakúsku dali výpoveď, lebo majú malé deti, iní občania zas sa zbalili a odišli do Rakúska na dlhšiu dobu.

Tak sa už upokojte, úrady vírus porazia aj bez vás, dokonca bez vás, možnom dopravcovi-šíriteľovi vírusu, možno aj skôr, potom opäť môžete slobodne a dúfam zásadne legálne podnikať.
Teraz všetkým najviac pomôžete tak, ak budete parkovať doma vo dvore v Kráľovskom Chlmci a nie na hraničnom prechode Berg, čumákom otočeným na rakúsku stranu, aby ste svojich klientov včas zbadali...

P.S.
Inak minule som vám popisoval cestu mojej dcéry z barcelonskej povinnej stáže späť do Dánska na univerzitu. Priletela do Kodane verejnou leteckou linkou. Potom po letiskovej kontrole a pohovore, cestovala diaľkovou verejnou autobusovou linkou išla tam, kde študuje. A tam na svojej, prenajatej izbe absolvovala karanténu. Takto to uznali dánske úrady za dostatočné. Síce to bolo ešte 15.3., pravidlá už aj tam môžu byť zásadne iné...

My zas máme svoje pravidlá, a už iba sa opakujem, ak máte dojem, že sa porušujú, podajte konkrétny podnet. A ak nemáte na to pádny dôvod, tak pre blaho Bratislavy a jej občanov, ako aj Chlmca, či nácestných miest a obcí, pendlujte medzi oboma mestami čo najmenej, aby ste vírus nešírili. A ak ste tam v Bergu naozaj čakali na svojich klientov, tak nám prezraďte, sú v karanténe. A vy máte akú taxu na tieto vírové dni, najmä ak karanténu s klientmi náhodou obídete?
 


Najčítanejšie


 1. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 3 775
 2. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 2 395
 3. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 2 292
 4. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 788
 5. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 711
 6. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 681
 7. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 567
 8. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 357
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 309
 10. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 290

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 2. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 3. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 4. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 5. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 6. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 7. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 8. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 9. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 10. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...


Už ste čítali?