Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výpal dopravnej polície - dokedy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pán Čurma,...

...takže Vy v obci, kde je maximálna povolená rýchlosť 50 km / hod. jazdíte o 21 km / hod. rýchlejšie - teda išli ste rýchlosťou 71 km/ hod., mimo obce, kde je maximálna povolená rýchlosť 90 km / hod., jazdíte rýchlosťou 106 km / hod (lebo "rovinka") - a ešte sa tým tu vychvaľujete? Veď Vy ste cestný pirát! Zaplaťte pokutu, odovzdajte polícii vodičák, študujte vyhlášku - predpisy - zákony a buďte rád, že ste rád, že ste doteraz nikoho nezabili, nedokaličili a nespôsobili hmotné, materiálne škody. A zamyslite sa nad sebou a Vám podobným "Fitipaldom."
 

asi ste dlho nerozmýšľal

pred napísaním komentáru..
NEVIEM posúdiť aká bola situácia, či nebola kolízna. Či napríklad auto predomnou nezmenilo náhle smer jazdy, a ja som neporušil MPR napríklad preto, aby som neohrozil oproti idúce auto...
kamerové záznamy môjho auta sú už premazané.
že som prekročil MPR mimo obce rovnako pri predbiehacom manévri, je to normálne.. Ale u vás je to na okamžitý trest smrti.
pane.. mám odjazdených 25 rokov po celej EU a časti Ázie.. Čo to už o šoférovaní viem..
Ale váš názor vám neberiem
nepochopil ste ale podstatu blogu.
a tou je porušenie MPR a meranie v predbiehacom manévri a zároveň problém s tým, že dôkaz neprekazuje jednoznačne, že sa jedná o moje auto.
Divil by ste sa koľkokrát policajti v službe niečo zanedbajú a merania sú tým pádom nepriekazné
 

Pán Čurma,...

...v článku (nie blogu!) ste sa doznali, akými rýchlosťami ste išli. Podľa mňa ste ani v jednom prípade nedodržali maximálnu povolenú rýchlosť. Nemám čo dodať.
To, koľko km a kde všade ste najazdili - to nie je podstatné. Podstatné je, ako jazdíte, podľa môjho úsudku bezohľadne, Skúste tak jazdiť dajme tomu v USA, nie v Ázii: skončíte na asfalte s policajnými putami a pred súdom. Ja nad Vami "trest smrti" nevyhlasujem - len opakujem: vážne sa zamyslite, akým štýlom jazdíte. Alebo sa ponáhľate niekomu kopať hrob, možno i sebe?
 
Hodnoť

 

neviem, ako je to v sucasnosti v legislative, no roku pana raz dva, je to par desiatok rokov dozadu, moj otec dostal v Michalovciach pokutu za pomalu jazdu a bolo to viac menej mojou vinou, lebo on by z vlastneho rozhodnutia nikdy nesiel tak pomaly, nieco sme tusim hladali, uz si napamatam podrobnosti, no to ani nie je podstatne
 
Hodnoť

Takto

asi pred troma rokmi jeden mlady cucak citil potrebu predbehnut "pomaly" iduce vozidlo v obci a celne sa zrazil s mojim starym otcom. Chvalabohu, ze to bolo v obci, starky mal nastastie len lahsie zranenia. Odniesol si to len jeho zigulak.
 
Hodnoť

Autor článku napísal,

že je rozdiel ísť MPR s automatom a s manuálom.
Ja jazdím aj manuálom a pri MPR mimo obce (90 km/h) tam mám 6. prevodový stupeň a pri jazde automatom (S Tronic) tam má 7. stupeň. Z hľadiska jazdy a nohy na plyne (alebo pri tempomate nohy vedľa plynu) ja žiaden rozdiel nevidím. Niečo mi ušlo?
 

pri 90-tke

mám zaradený 4-tý prevodový stupeň.. zriedka 5.-ty
ono je niekedy rozdiel ak aké to je auto.
toto konkretne bol 2,5 tonový pick up
teda v 50-tke pri príjazde do obce je to zo 6 na 3-tí prevodový stupeň..
 

 

2,5 tonovým autom jazdíš po obci sedemdesiatkou? Tak to musíš byť inak otrlý.
Vieš, moderné auto rozbehne každý. Ubrzdiť ho je niekedy problém.
Fyzika nepustí.
Hlava áno.
 
Hodnoť

Aj ja som pirát.

Jazdím 30 rokov po Európe, v Ázii nie.
Dvakrát som platila pokutu za rýchlosť, zhodou okolnosti vždy 10,- eur.
Výjazd Kúty - diaľnica, od pumpy po značku koniec obce ma odfotili, vytiahla som to na 56km/hod. Fotku som videla na displeji kamery.
Borský Mikuláš, predbiehanie traktora, 58km/hod. 30 minút výchovného príhovoru, na teplomeri 35°C, dieťa v aute - odstavovali pred rampami. Fotku nemali, mala som si na ňu počkať, vraj do 30 minút prídu kolegovia s tým autom, v ktorom je radar. Nečakala som. Nepýtajte sa, koľko áut a kamionov prefičalo okolo nás. Zaplateniu likvidačnej pokuty 10,- eur som sa nebránila, ale dostala som za ne aj výchovnú lekciu. Neviem, čo ma viac nasrdilo.
 

ano.. ale ja som nepísal

o tom, kedy idem samostatne a namerajú ma..
ja som písal o tom, že som predbiehal mne neznáme auto za mne neznámej situácie..
A nameraná rýchlosť je v predbiehacom manévri.
predpokladám, že tak isto nepredbiehate auto idúce 40 km/h, rýchlosťou 50 km/h
 

 

Keď ozaj pridám, napr. na diaľnici alebo na otvorenom úseku (zabite ma, pán Droppa), vtedy nič. Ale 58km/hod vymáknu. Hm.
 

Človek s Vašimi...

...Vami deklarovanými vodičskými skúsenosťami má vedieť, že ani pri predbiehaní nesmiete prekročiť maximálnu povolenú rýchlosť. A je jedno, či predbiehate "známe" alebo "neznáme" auto. A ešte sa tu vychvaľujte systematickým porušovaním dopravných predpisov aj vo Vám neznámych situáciách. Niečo ako predvídavá, ohľaduplná a disciplinovaná jazda - to Vám zrejme nič nevraví.
 
Hodnoť

Niekedy by sa mali

policajti nad svojím konaním zamyslieť. Ja som platila pokutu 50.,Eur za prekročenie rýchlosti v obci. Zastavili ma 7 metrov od tabule s názvom obce, kde som už brzdila, pokladáte to za normálné? Keby mi povedali, že ma namerali mimo obce, v poriadku beriem, ale 7 metrov od tabule vstupu do obce neberiem.
 
Hodnoť

Pán Čurma

Skúste dohľadať či ten spôsob merania je vôbec certifikovaný. Už dávnejšie som v nemeckej TV videl podobný prípad, keď šofér obiehal v obci smetiarske auto a polícia nevedela dokladovať ktoré auto vôbec nasnímala. Myslím že sa to skončilo tak, že pokutu zrušili.
Za pokus to stojí.
 

Za pokus to nestojí,

policajt má vždy pravdu. Čo sa týka (ne)dokladovania auta, tak na 101% predpokladám, že rýchlejšie je auto to, čo predbieha.
Je ale svinstvo, ak merajú pri predbiehaní. Každý normálny vodič radšej pri predbiehaní prekročí rýchlosť, ako by mal byť neúmerne dlho v protismernom pruhu.
 

V podstate

mi ide o možnosť spochybniť spôsob merania, alebo meraciu techniku. Predpokladám že je to certifikovaná technika s certifikovanym spôsobom merania. Ibaže by nebola.
 

To je prakticky nemožné,

tí , čo to kontroluju sú jedna ruka s policajtmi a STK kontrolami, jednoducho si to nerozhádžu s "chlebodarcami" , ktorým dodávajú a kalibrujú prístroje.
To by musela byť nezávislá skupinka "učencov" , ako napr, v USA tí, čo namerali 40-násobné prekročenie dusíka u dieslov VW a urobili svetový poprask za miliardy.
U nás niet takej múdrej a aktívnej skupinky. Ja mám desaťročia pochybnosti o meracích prístrojoch STK EK, emisie mi namerali na troch kontrolách úplne iné, na jednej som nevyhovel pre CO, na inej pre HC a na jednej som vyhovel. A to nie som sám, čo má také skúsenosti. A kde napadnem merania ? Na lampárni.
 


Najčítanejšie


 1. Michael Achberger: Väčšina z nás ho má nedostatok. Takto to môžte zmeniť: magnézium 6 779
 2. Zuzana Pelaez: „Národ holubičí“? Pre cudzincov sme skôr „Národ kyslých uhoriek”. 4 281
 3. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 2 699
 4. Marek Strapko: Upratovačka z kúpaliska - je tu hlavne kvôli tebe! 2 392
 5. Július Kovács: Majského, Baštrnákove a Kočnerove deti si užívajú miliónové ukradnuté majetky. Výsmech. 1 840
 6. Dominik Parajka: Prečo je tak obľúbené? Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS 1 706
 7. Blanka Ulaherová: Z jaké čeho, z jaké čeho, čí co? 1 208
 8. Rudolf Pado: Dorúbaný Liptov posvätený štátom i políciou 1 113
 9. Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ : Sú profilové fotografie na sociálnych sieťach nebezpečné? 1 065
 10. Elena Antalová: Kedy začnete v parlamente aj s prevýchovou mužov, pani Záborská? 934

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Hlasu hlas
 2. Miriam Studeničová: Nešťastie s názvom meditácia
 3. Lukáš Baloga: Vezmú po voľbách do rúk „svet“ demokrati?
 4. Július Kovács: Boris s háremom
 5. Gabo Németh: Modlitba za noc, ktorá rozpráva
 6. Ivan Čarnogurský: SKÚSENOSŤ Z COVIDU 19
 7. Vladimír Hatara: Korona? Začína sa to pomaly podobať koprivke či akné...
 8. Július Kovács: Majského, Baštrnákove a Kočnerove deti si užívajú miliónové ukradnuté majetky. Výsmech.
 9. Štefan Vidlár: Korona chiméra
 10. Július Kovács: Hödör


Už ste čítali?